Náš tým

„Nemám ráda, když se o českých ženách říká, že nemají  v oblékání sebevědomí.

Eva Sedláčková

Módní návrhářka značky ECHO.
Vystudovala módní návrhářství na brněnské textilní škole, a více než 30 let se věnuje navrhování a výrobě modelů, zejména z oblasti dámské společenské módy.

Do podvědomí se dostala v polovině devadesátých let především úspěšnou a na mezinárodním veletrhu módy STYL oceněnou kolekcí vyrobenou z korkové kůže. Přestože tyto prvky můžeme v její tvorbě vystopovat i dnes, její poznávací značku tvoří v současnosti jiné materiály.

Svůj první boutique otevřela v druhé polovině devadesátých let v zadním traktu na Dominikánském náměstí. Po dlouhá léta se však stal jejím hlavním salónem boutique EVIE v Domu pánu z Lipé. Zde se proslavila mimo jiné pořádáním častých módních show, kde dávala také prostor budoucím módním výtvarníkům. Její nadšení pro mladé návrhářky ji pak vedlo k tomu, že nějaký čas učila navrhování na škole, kterou sama před lety vystudovala.

Přestože se její styl vyznačuje osobitou elegancí, dodnes se z její tvorby nevytratily prvky výstřednosti a provokace.

Nemám to ráda – protože to je pravda. Až příliš často se mi stává, že moje zákaznice odvozují svoji krásu podle toho, jak je hodnotí okolí. Dlouhou dobu jsem to mylně považovala za generační problém. Za totality byl jakýkoliv výstřelek či vybočení z kolejí  chápán jako něco nepatřičného. A dnes je to tu v jiné podobě – „Co tomu řeknou kolegyně v práci?“, „Co kamarádka?“, „Co přítel?“, „Co zkoušející u státnic“ a tak podobně. Ta neustálá posedlost tím, jak mě hodnotí okolí, je pouze důkazem, jak moc jsou zde ženy stále závislé.

Miluji ženy, které vdechnou mým modelům život. A vdechnou jim ho právě tím, že nejsou ustrašené a úzkostlivé, ale naopak hrdé, pyšné a sebevědomé.  Žena, která od nás odchází s tím, že je sama ze sebe nadšená, a je jí tak trochu fuk, co si o tom myslí ostatní, pak paradoxně svou přitažlivostí uhrane okolí.

Krása je totiž stav mysli, atraktivita její vedlejší produkt… „

Přijďte za námi a spolu budeme vytvářet tu krásnou hru, které se říká móda. Zkuste se jí nebát, my Vás to rády naučíme.

Irena Přerovská

Výrobní ředitelka značky ECHO.

 

 

Top